21.06.2019

Źle dospasowany biustonosz wpływa na Twoje zdrowie

21.06.2019

Najważniejszą kwestią jest poznanieswojego rozmiaru

21.06.2019

Przed zakupem biustonsza należy zmierzyć się centymetrem

21.06.2019

Dobrze dopasowany biustonosz

21.06.2019

Źle dopasowany biustonosz

21.06.2019

Najważniejszą kwestią jest poznanie swojego rozmiaru

21.06.2019

Przed zakupem biustonsza należy zmierzyć się centymetrem

21.06.2019

Dobrze dobrany biustonosz podkreśli Twoje atuty

Źle dopasowany biustonosz wpływa na Twoje zdrowie!

21 czerwca 2019 12:03

Bielizna, noszona najbliżej ciała podkreśla jego piękne kształty, uwydatnia walory i maskuje drobne niedoskonałości. Jednak ta „druga skóra” ma również bardzo duży wpływ na zdrowie i kondycję ciała. Prawidłowo dopasowany biustonosz nie tylko idealnie leży na piersiach, uwydatnia je i podtrzymuje, ale również dba o zdrowie. Jak? Podpowiadamy!

Dlaczego warto nosić dopasowany biustonosz?

Wiele kobiet nosi źle dobrany biustonosz — za duży, za mały, czasem uciskający tak, że jego noszenie sprawia ból. To poważny błąd, ponieważ prawidłowo dopasowany biustonosz, ma wiele zalet. Jakich?

  • Po pierwsze piersi w dobrze dopasowanym staniku długo zachowują swoją jędrność! Prawa grawitacji są bezwzględne — zwłaszcza dla kobiet, które mają duży biust. Jednak idealnie dopasowany biustonosz jest w stanie zapobiec negatywnemu zjawisku opadania piersi i opóźnić ich wiotczenie.
  • Dobrze dopasowany biustonosz pomaga także podkreślić kształt piersi. Za mały biustonosz może poważnie zniekształcić biust i go oszpecić, zbyt duży z kolei sprawi, że będzie odcinał się na bluzce, a piersi będą źle wyeksponowane.
  • Kiedy biustonosz nieprawidłowo podtrzymuje piersi, cierpią na tym również plecy, które obciąża waga biustu. Bez wsparcia ze strony odpowiednio dopasowanego biustonosza możesz być narażona na choroby kręgosłupa, codzienny ból i niewygodę.
  • Ważna jest również codzienna ochrona piersi przed różnymi urazami, co także zapewni otulający piersi, prawidłowo dobrany biustonosz. Zwłaszcza taki, który stworzony jest z delikatnych i przyjemnych dla ciała materiałów.

Jak dobrze dobrać biustonsz?

Mimo wszystkich wymienionych powyżej zalet, z pewnością każda kobieta wie, że dopasowanie idealnego biustonosza nie jest zadaniem łatwym. Dlatego warto pamiętać o paru wskazówkach, które pomogą w jego odpowiednim doborze.

Rozmiar

ajważniejszą kwestią jest poznanie swojego rozmiaru, który składa się z liczby i litery. Odpowiadają one kolejno: obwodowi ciała pod biustem i rozmiarowi miseczki. Jak sprawdzić swój rozmiar? Przed zakupem biustonosza należy zmierzyć się centymetrem krawieckim. Najpierw pod biustem. Cyfra, która ukaże się na miarce to pierwszy człon Twojego rozmiaru. Wynik należy zaokrąglić w dół w celu lepszego dopasowania biustonosza. Następnym krokiem jest poznanie rozmiaru miseczki. Litera, która ją określi, będzie różnicą (podaną w centymetrach) pomiędzy obwodem biustu, a wcześniej już zmierzonym, obwodem pod biustem. Uzyskany wynik należy sprawdzić w tabeli rozmiarów wybranego producenta bielizny. Np. w produktach marki Bella MIsteria miseczka A odpowiada różnicy 12-14 cm, a miseczka J to 30-32 cm. Dowiedz się więcej, korzystając z kalkulatora rozmiarów.

Wygoda

Kiedy już znasz swoje wymiary i wiesz, po który rozmiar biustonosza sięgnąć, podczas przymiarki musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • Sprawdź, czy biustonosz zapewnia Ci wygodę i komfort. Nie uciska, nie sprawia bólu, nie obciera, nie zostawia na ciele śladów.
  • Następnie sprawdź, czy po założeniu, pas stanika układa się w linii prostej w stosunku do ciała i nie unosi się przy zapięciu bądź na piersiach.
  • Również miseczki muszą idealnie zbierać biust, który ma wypełniać całą ich przestrzeń. Pamiętaj, że miseczka nie może odstawać od piersi.
  • Ramiączka muszą mieć lekki luz. Nie mogą być maksymalnie ściągnięte, ponieważ może to sprawiać ból.
  • Ważne jest również to, aby biustonosz prawidłowo przylegał do mostka.

Pamiętaj, aby zadbać o wszystkie opisane elementy. Ponieważ dobrze dopasowany biustonosz podkreśli Twoje atuty, a jednocześnie sprawi, że będziesz cieszyła się dobrym samopoczuciem przez cały dzień!